UA-77920448-1
 
 
O NAS » OFERTA

Oferowane gatunki drewna kominkowego:
 

BUK
To drewno ciężkie, twarde i zbite, o bardzo wysokiej wartości opałowej. Długo się pali wydzielając niewielką ilość dymu i pozostawiając znikomą ilość popiołu. Daje dużo ciepła i specyficznie pachnie. Nadaje się do wszystkich typów pieców i kominków. Wartość opałowa drewna suchego w kawałkach o przekroju powyżej 14 cm wynosi 2100 kWh/mp.

DĄB
To  wysoce kaloryczne drewno. Spala się bardzo powoli i równomiernie dając wysoką temperaturę. Doskonałe drewno do kominka, stosowane także do wędzenia. Wartość opałowa drewna suchego w kawałkach o przekroju powyżej 14 cm wynosi 2100 kWh/mp.

GRAB
To bardzo kaloryczne drewno. Wolno się pali i długo utrzymuje płomień w palenisku. Daje wysoką temperaturę spalania. Jest idealnym materiałem opałowym do wszystkich rodzajów kominków. Wartość opałowa drewna suchego w kawałkach o przekroju powyżej 14 cm wynosi 2200 kWh/mp.

BRZOZA
To średnio twarde, ciężkie drewno. Brzoza spala się bardzo ładnie i równomiernie dając duży jasny płomień. Z uwagi na małą ilość kory wydziela, podobnie jak grab śladowe ilości dymu, nie strzela. Bardzo szybko schnie. Wartość opałowa drewna suchego w kawałkach o przekroju powyżej 14 cm wynosi 1900 kWh/mp.

OLCHA
Po obróbce stosunkowo szybko wysycha i przyjmuje pomarańczową barwę. Drewno z gatunku twardych. Spala się bardzo estetycznie dając duży jasny płomień o lekkim czerwonym zabarwieniu.  Wartość opałowa drewna suchego w kawałkach o przekroju powyżej 14 cm wynosi 1500 kWh/mp.

 

 OPRÓCZ działalności głównej jaką jest produkcja drewna kominkowego firma "EKODREW" świadczy usługi cięcia i rąbania drewna na miejscu u klienta za pomocą profesjonalnej piło-łuparki o dużych możliwościach przerobowych, a także wycinkę drzew i krzewów ogrodowych.